Uroczystości na Świętym Krzyżu

W niedzielę, 7 września, na Świętym Krzyżu została pobłogosławiona i poświęcona wieża po 100 latach od zniszczenia.

W samo południe rozpoczęła się Msza św. sprawowana na błoniach przed sanktuarium, gdzie zgromadziło się kilka tysięcy wiernych z całego regionu. Mszy św. u stóp świętokrzyskiego wzgórza przewodniczył abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Wspólna modlitwa zgromadziła kapłanów, ojców oblatów, parlamentarzystów, samorządowców, poczty sztandarowe organizacji społecznych i ruchów kościelnych, dobrodziejów sanktuarium oraz osoby związane z zakończonymi pracami renowacyjnymi.

Wśród zebranych nie mogło zabraknąć delegacji uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku z panem dyrektorem Zdzisławem Dudzicem na czele.

Uroczystość uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego i Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Przybyli Rycerze Kolumba, którzy wspierali duchownych podczas nabożeństwa. Świetna pogoda sprawiła, że msza polowa na Błoniach Świętokrzyskich zgromadziła kilka tysięcy wiernych, pielgrzymów, turystów.