Półkolonia letnia 2014. ,,Wakacje w Jeziorku mogą być jeszcze ciekawsze"

Organizowana już po raz drugi w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku, odbywała się pod hasłem: ,,Wakacje w Jeziorku mogą być jeszcze ciekawsze” . Wypoczywały 4 grupy dzieci w wieku od 6 lat do 16 lat. Wszystkich dzieci było 65.

Kadra, która opiekowała się dziećmi to nauczyciele posiadający pełne kwalifikacje pedagogiczne z tutejszej szkoły.

Dzieci będące na Półkolonii były z następujących miejscowości: Dębno, Baszowice, Mirocice, Hucisko, Jeziorko, Wola Szczygiełkowa, Cząstków, Dąbrowa Dolna, Łomno, Bodzentyn.

Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Nowa Słupia Pana Wiesława Gałki półkoloniści z Baszowic, Huciska, Mirocic, Jeziorka, Dębna byli dowożeni na Półkolonię autobusem szkolnym.

Półkolonia przebiegła rytmicznie i bez zakłóceń, a dzieci były uśmiechnięte i zadowolone.

Harmonogram Półkolonii zawierał profilaktykę zdrowotną oraz jak bezpiecznie wypoczywać.

Odbyły się spotkania ze Świętokrzyskimi Policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w ramach akcji ,,Bezpieczne wakacje” oraz spotkanie z pielęgniarką nt. ,,Jak udzielać pierwszej pomocy medycznej?”.

Byliśmy w kinie Helios w Kielcach, zwiedzaliśmy Puszczę Jodłową i Muzeum Przyrodnicze na Świętym Krzyżu.

Odbyliśmy podróż dewońską w Geoparku w Kielcach, zwiedziliśmy Zespół Pałacowy w Kurozwękach oraz mieliśmy zajęcia na basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nie zapominaliśmy o bezpieczeństwie, dlatego spotykaliśmy się z Panem Stanisławem Golmento, pracownikiem Państwowej Inspekcji Pracy w Kielcach, który przeprowadził warsztaty nt. ,,Bezpieczne wakacje na wsi”.

Nie sposób wymienić wszystkich rodzajów zajęć, ale należy wspomnieć też o warsztatach w Centrum Kulturowo- Archeologicznym w Nowej Słupi i warsztatach plastycznych.

Podsumowaliśmy Półkolonię w piątek 8 sierpnia w formie pikniku. W zakończeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Nowa Słupia Wiesław Jerzy Gałka, rodzice. Było mnóstwo podziękowań, pamiątkowe dyplomy dla uczestników Półkolonii oraz każde dziecko otrzymało mini wyprawkę.

Opiekę medyczną zapewniały pielęgniarki: Agnieszka Skowron, Ewa Pastuszyńska.

Dożywianie w formie cateringu serwowała nam firma ,,TERM” z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wszystkim tym, którzy pomogli zorganizować Półkolonię serdecznie dziękujemy.