Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dzień rozdania świadectw to jeden z najprzyjemniejszych dni w życiu każdego ucznia. Również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku czekali na ten dzień z utęsknieniem. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/14 rozpoczęło się o godz. 8.00 Mszą świętą, którą odprawił proboszcz parafii Dębno ks. Marian Jakubowski.
Następnie odbyła się uroczysta akademia. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, głos zabrał Dyrektor Szkoły Zdzisław Dudzic. Przywitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności przybyłych gości: sekretarza Urzędu Gminy Nowa Słupia Zbigniewa Zagdańskiego, radnych Dębna i Jeziorka: Jerzego Domańskiego i Józefa Świetlika, sołtysa Dębna Stanisława Cisłowskiego, ojca Daniela Biedniaka OMI, Pana Kazimierza Sikorę, Radę Rodziców oraz Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka.

W dalszej części uroczystości szóstoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni Joanny Roguli-Dziekan przedstawili program artystyczny, poprzez który starali się wyrazić wdzięczność nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania na etapie szkoły podstawowej. Wzruszającym momentem pożegnania była prezentacja multimedialna przedstawiająca życie klasy VI od najmłodszych lat.
Swoich starszych kolegów pożegnali uczniowie klasy IV i V, życząc im dalszych sukcesów w gimnazjum.

Następnie pan dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz stuprocentową frekwencję, natomiast rodzice absolwentów otrzymali listy gratulacyjne.

Dzieci z Przedszkola z Uśmiechem otrzymały dyplomy ukończenia przedszkola.
Dyrektor szkoły złożył szczególne podziękowania władzom samorządowym przyjaciołom szkoły, sponsorom i rodzicom za bardzo dobrą współpracę, aktywny udział w życiu szkoły i pomoc w realizacji wielu przedsięwzięć.

Pan dyrektor, dziękując za miłe słowa, życzył wszystkim zgromadzonym udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, gdzie odbyło się wręczenie świadectw.