Turniej szachowy

W dniu 6 czerwca 2014r. uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w turnieju szachowym dla uczestników pierwszej edycji realizacji projektu  Edukacja przez szachy w szkole  zorganizowanym przez Świętokrzyski Związek Szachowy. Turniej miał miejsce na Targach Kielce.

Przy szachownicach spotkało się 400 zawodników w trzech grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczynki. Każdy miał do rozegrania cztery  rundy  po 10 minut na zawodnika. Pomimo, że szachy wydaj ą się bardzo spokojną dyscypliną, emocje dawały o sobie znać prawie w każdej rozgrywce. Nasi mali szachiści walczyli bardzo dzielnie. Cieszyli się zwycięstwami, nie zrażali się porażkami.

Naszą szkołę reprezentowali: Daniel Binkowski, Jakub Duś, Mateusz Mikulko, Dominik Róg,  Oskar Skowron i Mateusz Marzec.

Wszyscy uczestnicy rywalizowali o puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski oraz nagrody rzeczowe i upominki, każdy z uczestników otrzymał podręcznik do gry nauki w szachy .

Na tym etapie nie miał znaczenia poziom wiedzy i umiejętność gry, jaki uczniowie prezentują. Celem imprezy było pokazanie masowego charakteru programu, a także zachęcenie innych do szachów. Służyło też  wymianie doświadczeń  oraz integracji środowiska. Jej sportowy wymiar był tylko dodatkiem uczącym dzieci rywalizacji z rówieśnikami w szlachetny sposób, w duchu fair play.