Dzień Przyjaciół Misji

W niedzielę, 1 czerwca 2014r. byliśmy gośćmi w świętokrzyskim sanktuarium.

Każdego roku  na wspólną modlitwę przybywa tam kilkuset wiernych, którzy w ten sposób obchodzą Dzień Przyjaciół Misji.

Wśród tego zacnego grona nie mogło zabraknąć delegacji  uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku wraz z panem dyrektorem Zdzisławem Dudzicem na czele.

Modlitwie w intencji misji i misjonarzy przewodzili ojcowie z Prokury misyjnej z Poznania: o. Marian Lis OMI, dyrektor oraz o. Wiesław Chojnowski OMI, asystent. Obecni byli także ojcowie z Madagaskaru Franciszek i Mikołaj.

Centralnym punktem dorocznej pielgrzymki Przyjaciół Misji Oblackich była celebrowana suma pod przewodnictwem o. Mariana Lisa OMI, który wygłosił także homilię. Podziękował w niej za wszelkie dobro i wsparcie jakie płyną każdego dnia dla prowadzenia dzieł misyjnych przez Polskich Oblatów rozsianych po całym świecie.