Święto Patrona szkoły

W dniu 19 maja 2014 roku społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku obchodziła święto swojego Patrona, Świętego Eugeniusza de Mazenoda.
W poniedziałkowy  poranek wyruszyliśmy autobusem do Nowej Słupi, a następnie pieszo Drogą Królewska na Święty Krzyż gdzie dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie wraz ze wspólnotą oblacką przeżywaliśmy Mszę Świętą sprawowaną w tamtejszej Bazylice. Przewodniczył jej ojciec Dariusz Malajka OMI – rektor bazyliki.

Obecna była także wspólnota nowicjatu.

Nasi uczniowie czynnie brali udział we Mszy Świętej czytając lekcje oraz animując z panią katechetką śpiew.
Pan Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Zdzisław Dudzic przekazał na ręce ojca Dariusza kwotę pieniężną jako wsparcie odbudowy wieży. Pieniądze te zostały zebrane wśród uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Po Eucharystii odwiedziliśmy Muzeum Misyjne gdzie usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek związanych z zebranymi tam pamiątkami i eksponatami pochodzącymi z dalekich krajów.

Ostatnim punktem naszego pobytu na Świętym Krzyżu był wspólny posiłek w jadłodajni, po którym udaliśmy się autobusem do Jeziorka.