Internetowy Teatr TVP w naszej szkole

Nasza szkoła uczestniczyła w nowatorskim projekcie ,,Internetowy Teatr TVP dla szkół”, w którym przeprowadzona została transmisja na żywo spektaklu pt. ,,Co w trawie piszczy” w reżyserii Radosława Kasiukiewicza  z Wrocławskiego Teatru Lalek.

Przedstawienie rozpoczęło się 13 czerwca o godz. 10.00 w wypełnionej przez uczniów klas 0-VI i przedszkolaków sali lekcyjnej.

Sztuka opowiadająca o walce owadów z groźnym Traktorem była dla młodych widzów teatralną lekcją przyrody. Edukacyjny potencjał nowoczesnej inscenizacji podkreślały widowiskowe kostiumy i piękne lalki, zaprojektowane i dopracowane w każdym detalu.

Całe wydarzenie było nagrywane przez reporterów OTV Kielce, z którego wyemitowany został reportaż w lokalnych wiadomościach.

Po spektaklu dzieci udzielały wywiadów opowiadając o swoich wrażeniach na gorąco z obejrzanej sztuki, natomiast Pan Dyrektor podsumował wartości edukacyjne tego projektu.

Był to ostatni spektakl w tym sezonie przed wakacjami, a my już nie możemy się doczekać kolejnych odsłon.

Relację z transmisji obejrz tutaj