Święto Patrona szkoły

W dniu 21 maja 2013 roku społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku obchodziła święto swojego Patrona, Świętego Eugeniusza de Mazenoda.
We wtorkowy  poranek wyruszyliśmy autobusem na Święty Krzyż gdzie dyrekcja, grono pedagogiczne, uczniowie wraz ze wspólnotą oblacką przeżywaliśmy Mszę Świętą sprawowaną w tamtejszej Bazylice. Przewodniczył jej ojciec duchowny nowicjatu - Daniel Biedniak OMI, natomiast homilię wygłosił ojciec Władysław Kozioł OMI – wieloletni misjonarz Kamerunu, a obecnie duszpasterz  pielgrzymów.

Obecna była także wspólnota nowicjatu.

Ojciec Władysław  przybliżył wszystkim osobę patrona, zwracając szczególnie uwagę na to, że Eugeniusz jest tym świętym, który wskazuje na Jezusa Chrystusa jako nauczyciela dobra, miłości i wrażliwości na drugiego człowieka. To co szczególnie uderza w osobie Eugeniusza, to umiłowanie Boga, Kościoła i bliźniego. Uczmy się od naszego Patrona otwartości na natchnienia płynące od Jezusa i bądźmy Bogu wdzięczni za wszelkie dobro jakie dzieje się w naszym codziennym życiu - zachęcał o. Władysław  OMI.
Nasi uczniowie czynnie brali udział we Mszy Świętej czytając lekcje oraz animując z panią katechetką śpiew.
Po Eucharystii ojciec Władysław wcielił się w rolę naszego przewodnika po Bazylice przekazując nam ciekawe informacje na temat wydarzeń związanych z historią Relikwii Drzewa Krzyża Świętego i ze Świętym Krzyżem. Odwiedziliśmy także Muzeum Misyjne gdzie usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek związanych z zebranymi tam pamiątkami i eksponatami pochodzącymi z dalekich krajów.

Ostatnim punktem naszego pobytu na Świętym Krzyżu był wspólny posiłek w jadłodajni, po którym udaliśmy się pieszo w kierunku Nowej Słupi, a następnie autobusem do Jeziorka.