Uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole to już tradycja.

W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem ,,Szanuj siebie i Ziemię". Uczniowie klasy klasy VI pod kierunkiem pani Ewy Binkowskiej przedstawili ciekawą inscenizację.

W naszej szkole dzień ten spędzamy bardzo pracowicie. Czcimy go nie tylko słowem, ale też czynem. Po przedstawieniu uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawcami wyruszają w teren aby posprzątać najbliższą okolicę.

Wiemy, że same słowa nie wystarczą i trzeba przede wszystkim konkretnych działań na rzecz środowiska. Swoim postępowaniem musimy przyczyniać się do tego, aby wokół nas było coraz piękniej. Przy okazji tego dnia organizujemy już od kilku lat zbiórki surowców wtórnych jak makulaturę, butelki typu PET, zużyte baterie i nakrętki. W tym roku szkolnym zebraliśmy 775 kg makulatury i 26 kg butelek PET. Za otrzymane pieniądze za sprzedaży tych surowców zakupiliśmy drzewka, krzewy ozdobne i sadzonki kwiatów.

Postanowiliśmy też założyć przyjazny ogród przed szkołą. Działania były długofalowe, wymagały dużego nakładu pracy, środków finansowych ale przynisły efekt w postaci zmiany otoczenia szkoły. Wielu rodziców pomogło nam również ofiarowując różne sadzonki kwiatów.

Ogród w ten sposób zmienił swój wygląd, wzbogacił się kolorystycznie, przybyło wiele nowych roślin.

Przeprowadzone działania uświadomiły wszystkim, że każdy może i powinien zacząć od siebie poprawę stanu środowiska w którym przebywa. Ogród będzie miejscem prowadzenia zajęć terenowych dla uczniów różnych klas.

Twórzmy zatem swoje ogrody, zmieniajmy szaąa rzeczywistość w bajkowy świat kolorów, gdyż otaczając się pięknem sami stajemy się lepsi.