Wycieczka do Warszawy

Dnia 17 kwietnia 2013 roku odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Udział w niej brali uczniowie klas II – VI pod opieką nauczycieli:Ewy Binkowskiej, Barbary Sikory, Agaty Jaworskiej i Joanny Roguli-Dziekan.

Autokar z 43 osobami wyruszył spod szkoły o godzinie 6.00. Podróż do stolicy przebiegała bezproblemowo, choć w trakcie podróży niepokoiły nas trochę chmury oraz deszcz, jednak jak się potem okazało, pogoda nie przysporzyła nam większych problemów w zwiedzaniu Warszawy.

Spacer po mieście okazał się bardzo interesujący. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o historii Warszawy i jej dawnych mieszkańcach. Podziwialiśmy Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, Barbakan, Starówkę z Pomnikiem Syrenki, Pomnik Małego Powstańca, Krakowskie Przedmieście z Pałacem Prezydenckim. Kolejnym etapem naszej wędrówki był Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć jak odbywa się zmiana warty. Z placu pani przewodnik zabrała nas na dach Biblioteki Uniwersyteckiej. Z góry przez szklany dach spoglądaliśmy na pochylonych nad stosami książek studentów, a z kolei widok miasta z dachu biblioteki i spacer przez znajdujący się tam ogród, okazały się dla nas relaksujące.

Ostatnim punktem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. To piękne miejsce okazało się być prawdziwym rajem dla dzieci. Mogli podziwiać i eksperymentować na ponad 400 urządzeniach i eksponatach zgromadzonych na 6 kompleksach tematycznych. Każdy znalazł coś dla siebie-czy to eksperymenty ze światłem, wodą, ziemią czy związane bardziej z biologią czy fizyką.

Po takim dniu pełnym wrażeń przyszedł czas na posiłek. Wszyscy z radością przyjęli wiadomość o wizycie restauracji Mc Donald’s.

Ze śpiewem na ustach wyruszyliśmy  drogę powrotną. Zmęczeni ale zadowoleni około godziny 22.00 byliśmy z powrotem w Jeziorku.