Spotkanie opłatkowe

W dniu 21.12.2012 roku w naszej szkole odbyło się Spotkanie Opłatkowe.

O godzinie 12.00 cała społeczność szkolna: nauczyciele, uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się na sali gimnastycznej. Pan dyrektor Zdzisław Dudzic powitał wszystkich zgromadzonych, a w szczególności Nowicjuszy ze Zgromadzenia Oblatów ze Świętego Krzyża pod przewodnictwem Ojca Władysława, Księdza Proboszcza parafii Dębno, sołtysa wsi Dębno oraz innych zaproszonych gości.

W świąteczny nastrój wprowadziło nas wspólne śpiewanie kolęd, które rozpoczęli Nowicjusze, a następnie obejrzeliśmy inscenizację baśni H.Ch.Andersena pt.,,Dziewczynka z zapałkami” przygotowaną przez uczniów klasy II pod kierunkiem pani Katarzyny Zakrzewskiej. Piękne przesłanie, wymowa baśni, którą przekazały nam dzieci skłaniało do refleksji nad sensem świąt Bożego Narodzenia oraz wzajemną życzliwością.

Kolejnym punktem spotkania były Jasełka pt.,,Do szopy wszyscy” przygotowane i przedstawione przez uczniów klas IV-VI pod bacznym okiem pani Jolanty Pióro. Z wielką przyjemnością obejrzeliśmy naszych uczniów, którzy w sposób godny podziwu, pełni swady, humoru i z wielkim zaangażowaniem przenieśli nas ,,duchem do Betlejem”. Mogliśmy wspólnie z pasterzami, aniołami, królami, Józefem i Maryją powitać Zbawcę. Piękne kolędy i pastorałki śpiewane przez dzieci jeszcze mocniej wprowadziły nas w świąteczną atmosferę.

Miłym akcentem tego spotkania były upominki (Aniołki) samodzielnie wykonane przez uczniów i wręczone drogim gościom. Niespodzianka oraz nagrody czekały także na uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie na ,,Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną” przygotowanym przez panią Agatę Jaworską. Nagrody laureatom oraz upominki wszystkim uczestnikom wręczyli Ojciec Władysław i ksiądz Proboszcz.

W świątecznej atmosferze odbyło się dzielenie opłatkiem, życzenia i wspólne kolędowanie. Nie zabrakło również spotkania przy wigilijnym stole i wspólnego spożywania smacznych potraw wigilijnych przygotowanych przez panie z Rady Rodziców. Pragniemy, aby ten radosny nastrój trwał nadal, a Nowy Rok 2013 przyniósł nam wszystkim wiele pomyślności, miłości, życzliwości i pokoju w sercach.