Ślubownie pierwszoklasistów

Ślubowanie pierwszaków !!!

„Puk, puk, to ja – mały uczeń  pierwszaczek,

Puk, puk, to ja - taki dzielny uczniaczek,

Puk, puk, to ja – pukam szkoło do twych drzwi,

Puk, puk, to ja –PROSZĘ BĄDŹ PRZYJAZNA MI!”

9 listopada 2012 r. odbyła się UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA dzieci z klasy I na uczniów Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna na czele z Panem Dyrektorem Zdzisławem Dudzicem.

Uroczystość uświetnili goście: Proboszcz Parafii Dębno ks. Stanisław Zapała,  radny Jeziorka - Józef Świetlik, radny Dębna – Jerzy Domański, sołtys Dębna – Stanisław Cisłowski, przewodnicząca rady rodziców Pani Anna Rola, Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka oraz licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie pierwszaków.

Tego dnia odświętnie ubrani uczniowie klasy I zaprezentowali krótki, słowno-muzyczny program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni – Marty Styczeń. Śpiewając oraz recytując wiersze pierwszoklasiści przedstawili swoje obawy i nadzieje związane ze szkołą. Zaś uczennice klasy V – Katarzyna Wrona i Zuzanna Binkowska wspomagały pierwszaków oraz przeprowadziły tzw. „egzamin”.

Po doznaniach artystycznych przyszła kolej na część podniosłą – rodzice P. Aleksandra Łodej i P. Monika Binkowska wręczyły Panu Dyrektorowi ołówek prosząc o pasowanie swoich dzieci. Potem pierwszoklasiści składali ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając: pilnie się  uczyć, kochać ojczyznę, szanować ludzi. Następnie zostali pasowani wielkim ołówkiem przez Dyrektora szkoły na ucznia, otrzymali pamiątkowe dyplomy od wychowawczyni oraz upominki od rodziców, przewodniczącej Rady Rodziców i Zarządu Stowarzyszenia.

Na zakończenie tego ważnego dnia rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla dzieci oraz zaproszonych gości.

Zatem, pełnoprawnymi uczniami PSP w Jeziorku im. Św. E. de Mazenoda w Jeziorku zostali: Agatowski Wiktor, Binkowski Krystian, Kurpińska Malwina, Kaczmarska Julia, Łodej Kacper, Rapcia Natalia, Sikora Karol oraz Skobel Dominika.