Otwarcie hali sportowej w Nowej Słupi

25 października oficjalnie otwarta została w Nowej Słupi nowoczesna hala sportowa. Spotkanie polityków, samorządowców, nauczycieli, młodzieży, mieszkańców gminy połączono z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

W uroczystości brała udział delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły z Panem dyrektorem na czele.

Hala imponuje wielkością, ma 960 metrów kwadratowych, 40 m długości, 24  – szerokości. Posiada trzy boiska pełnowymiarowe do piłki siatkowej, boisko do piłki koszowej, ręcznej, do tenisa ziemnego. Hala ma także olbrzymie zaplecze, ma aż pięć kondygnacji, 2 podziemne i 3 naziemne.

Wójt Wiesław Gałka podziękował nauczycielom za ich pracę. Poprosił obecnych na uroczystości dyrektorów szkół by przyjęli podziękowania za swoją pracę i przekazali je wszystkim nauczycielom ze swego zespołu.

Uroczystość uświetnili młodzi artyści, którzy w oryginalnych programach artystycznych przypomnieli nasze tradycje sportowe, obok ciekawych scenek kabaretowych zaprezentowali wspaniałe widowisko z tańcami, śpiewem, wystąpiły, jak przystało na halę sportowa, cheerleaderki, kapłanki ognia olimpijskiego.

Już w nowej hali do późnych godzin nocnych odbywały się turnieje portowe, piłki siatkowej, tenisa ziemnego.

Nasza drużyna zajęła pierwsze miejsce w turnieju piłki siatkowej pokonując szkoły podstawowe z Rudek, Nowej Słupi i Starej Słupi.