Dzień Ziemi w naszej szkole

Dzień Ziemi jak co roku obchodziliśmy  bardzo uroczyście.

Tegoroczny przypadł na dzień 25 kwietnia, a uczczony został akademią przygotowaną przez uczniów z klas IV-VI pod kierunkiem Pani Ewy Binkowskiej.

Przyświecał nam cel: kształtowania wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jej stan, dostrzeganie potrzeb recyklingu, piękna otaczającej przyrody.

Uczniowie zaprezentowali przedstawienie pt.,,Eko-Kapturek", w którym zachęcali wszystkichdo dbania o środowisko naturalne.

Dzień ten był również doskonałą okazją do podsumowania konkursu ,,Segreguj razem z nami - butelki typu PET oraz papier".

Zebrano 720 kg makulatury i 110 kg butelek typu PET. Największą ilość surowców wtórnych zebrali uczniowie: Oliwia Wijas, Jakub Klusek, Aleksandra Mocarska wszyscy z klasy IV, Kinga Góźdź z klasy V i Julia Róg z klasy VI.

Dodatkowo przez cały rok trwa zbiórka zużytych baterii-jako odpadów niebezpiecznych dla środowiska, które nie powinny trafić na wysypiska śmieci.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się również konkurs pod hasłem ,,Pszczoła w obiektywie"