Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca 2014r. uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami wybrali się na wspaniałą wycieczkę, aby poszukać wiosny oraz zwiedzić ciekawe miejsca znajdujące się w sercu Gór Świętokrzyskich.

Pierwszym punktem wycieczki był Bodzentyn. Uczniowie zobaczyli tu Ruiny Zamku z  XIV w a potem zabytkową Zagrodę Czernikiewiczów będącą własnością Muzeum Wsi Kieleckiej. Pani przewodnik oprowadziła nas po budynku mieszkalnym, budynkach gospodarczych oraz wozowni.

Drugim celem wyprawy była Aleja Miniatur w Krajnie Zagórzu. W parku znajduje się 30 miniatur najsłynniejszych budowli świata. Prawie wszystkie są wykonane w skali 1:25. Sercem tego kompleksu jest Plac Św. Piotra. Ponadto można zobaczyć: Word Trade Center, Coloseum, wodospad Niagara, piramidę Cheopsa, wulkan Etna, Statuę Wolności oraz wiele innych. Dla uczniów był to spacer pełen wrażeń.

Trzecim punktem wycieczki było Źródełko Św. Franciszka w Świętej Katarzynie. Idąc szlakiem w ŚPN uczniowie obserwowali budzący się do życia świat roślin oraz zwierząt. Wszyscy stwierdzamy, iż Pierwszy Dzień Wiosny był spędzony w sposób ciekawy i atrakcyjny a to w dużej mierze dzięki pięknej, słonecznej pogodzie.