XXII Tydzień Kultury Języka w naszej szkole

Tegoroczny  XXII już Tydzień  Kultury Języka w szkole Podstawowej w Jeziorku odbył się w dn. 10 - 14 marca 2014. pod hasłem ,,Wokół rocznic wybitnych ludzi regionu świętokrzyskiego” m.in.  430 rocznica śmierci poety Jana Kochanowskiego oraz „okrągłe” jubileusze urodzin: etnografa Oskara Kolberga (200), a także pisarzy – Adolfa Dygasińskiego (175), Stefana Żeromskiego (150), Kornela Makuszyńskiego (130), Jarosława Iwaszkiewicza (120) i Witolda Gombrowicza (110).

Zaplanowane zostały rozmaite działania, mające na celu zwrócenie uwagi na piękno naszego rodzimego języka oraz ukazanie wartości polskiej literatury i sztuki filmowej. Organizacją obchodów  zajęła się nauczycielka języka polskiego pani Agnieszka Bis .

Wzorem lat ubiegłych uczniowie rywalizowali w różnorodnych konkursach. Były to: konkurs ortograficzny  o miano ,,Mistrza Ortografii”, ,, Mistrza Pięknego Czytania” i konkurs krasomówczy ,, Zatopić się w słowach”

Wiele emocji wśród najmłodszych uczniów wzbudziła wizyta baśniowych bohaterów, którzy zabrali ich  w zaczarowany świat pełen niesamowitych zabaw, przygód i wrażeń.

W związku z jubileuszami twórców literatury uczennice kl. VI Zuzanna Binkowska, Julia Róg, Natalia Sikora, Natalia Sitek i Katarzyna Wrona  przygotowały prezentację słowno-muzyczną pt. ,, Ziemia mojej duszy” – opowieść o Stefanie Żeromskim i Janie Kochanowskim.

Równie ciekawie przedstawiały się warsztaty połączone z prezentacją multimedialną dotyczącą historii kina , czyli ,, Filmowa czasoprzestrzeń kina fabularnego”

Ostatniego dnia nastąpiło podsumowanie konkursów i nagrodzenie zwycięzców. Wyniki poszczególnych rywalizacji przedstawiają się następująco:

-,, Mistrzem Ortografii” została:  Julia  Róg z kl. VI

- ,, Mistrzami Pięknego Czytania” zostali: Oskar Skowron kl. I, Krystian Binkowski kl. II,  Oliwia Dwojewska  kl. III.

- w konkursie krasomówczym  -,,ZATOPIĆ SIĘ W SŁOWACH ‘’ zwyciężyły: Katarzyna Wrona kl. VI ,  Zuzanna Binkowska kl. VI, Kinga Góźdź kl.V,                                            i Karolina Tatarek kl. IV.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!