Projekt ,,Umiem pływać" w naszej szkole

Od marca do czerwca 2014 roku uczniowie klasy III naszej szkoły oraz innych szkół podstawowych z terenu Gminy Nowa Słupia  będą brali udział w realizacji projektu „Umiem pływać”.

Ogółem objętych programem będzie 60 dzieci ze SP z Nowej Słupi, SP Pokrzywianki, SP Mirocicic, SP Starej Słupi i SP Jeziorka. Uczniowie będą korzystać  z bezpłatnych 20 godzin lekcyjnych z nauki pływania na pływali w Centrum Wypoczynku i Rekreacji Gołoborze w Rudkach.

Nauka pływania cieszy się dużym zainteresowaniem i jest kolejną ofertą dodatkowych zajęć pozalekcyjnych skierowaną do uczniów z gminy Nowa Słupia

Koordynatorem projektu jest Gmina Nowa Słupia, która w realizację projektu wnosi wkład własny w postaci organizacji bezpłatnego transportu – dowóz dzieci na pływalnię.

Operatorem programu wybranym przez Ministerstwo Sportu i Turystki został Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach.

Za realizację projektu w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku odpowiedzialna jest pani Joanna Rogula-Dziekan.