Wizyta Ojca Wojciecha i Nowicjuszy

16 grudnia 2013 w naszej szkole odbyło się  spotkanie uczniów i nauczycieli z przedstawicielami zgromadzenia oblatów ze Świętego Krzyża. Gościliśmy Ojca Dr. Wojciecha Popielewskiego - Mistrza Nowicjuszy  i ośmiu Braci z nowicjatu Zgromadzenia Oblatów Maryi  Niepokalanej z Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego.

Spotkanie rozpoczęło się od słów powitania wypowiedzianych przez pana Dyrektora Zdzisława Dudzica, który podkreślił znaczenie tego spotkania, wyrażającego wspaniałą  przyjaźń łączącą Publiczną Szkołę Podstawowa w Jeziorku oraz Zgromadzenie Oblackie ze świętokrzyskiego Klasztoru. W scenerii betlejemskiej szopki wsłuchiwaliśmy się w słowa Ojca Wojciecha na temat chrześcijańskiego sposobu przeżywania Świąt Bożego Narodzenia oraz potrzeby zawierzenia Bogu własnej przyszłości, natomiast nowicjusze, również Ci z Turkmenistanu i Ukrainy opowiedzieli historie swojego życia opisując ważne momenty z lat dzieciństwa i czasu dorastania, wskazując na motywy decyzji o wyborze zakonnego życia.

Podczas spotkania nie zabrakło tradycyjnego śpiewu o Bożym Narodzeniu. Podobnie jak w ubiegłych latach nowicjusze przygotowali upominek dla każdego: kolędowy śpiewnik. Przy akompaniamencie gitary, keyboardu i bębnów śpiewaliśmy kolędy. Podczas spotkania nasi Goście otrzymali z rąk pana dyrektora upominki oraz zostali zaproszeni na poczęstunek.