,,Puk, puk to ja..." - ślubowanie klasy I

Dnia 08 listopada 2013r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I, połączone z Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ślubowanie, to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. O tym, że najmłodsi są już gotowi do wstąpienia w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku, świadczyć mogło ich zachowanie oraz zaprezentowane wiersze i piosenki. Pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły stali się: Daniel Binkowski, Jakub Duś,  Mateusz Marzec, Mateusz Mikulko, Joanna Nowak, Zuzanna Rola, Dominik Róg, Oskar Skowron, Piotr Sochacki, Radosław Styczeń, Klaudia Tatarek i Dawid Winiarski.

Uczennice klasy IV, Oliwia Wijas i Karolina Tatarek pełniły role konferansjerów dbając o prawidłowy przebieg akademii, którą przygotowała wychowawczyni klasy I, pani Agata Jaworska. Współpracując z wychowawcą rodzice przygotowali portrety swoich pociech, które posłużyły do dekoracji sali gimnastycznej. Całości imprezy przyglądali się uczniowie, dyrektor, nauczyciele, rodzice, dziadkowie oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy –Wiesław Gałka, ksiądz parafii Dębno-Marian Jakubowski, radni wsi Dębno i Jeziorko-Stanisław Cisłowski i Józef Świetlik oraz członkowie Zarządu Stowarzyszenia prowadzącego szkołę.

Po uroczystym ślubowaniu na Sztandar Szkoły, na prośbę przedstawicieli rodziców p. Elżbiety Mikulko i Ludmiły Roli, aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły-Zdzisław Dudzic w asyście Wójta Gminy i Proboszcza Parafii. Dziękując za zaproszenie Pan Wójt życzył pierwszakom sukcesów w nauce, a ksiądz M. Jakubowski pobłogosławił całą społeczność uczniowską i poświęcił  przybory szkolne pierwszaków. Nowoprzyjęci uczniowie otrzymali pamiątkowe ,,Akty Pasowania na Ucznia”, legitymacje szkolne, drobne upominki od rodziców oraz zaproszonych gości.

W imieniu rodziców klasy I, pani Marlena Marzec wyraziła swoją wdzięczność z trud i zaangażowanie panu Dyrektorowi , wychowawcy oraz wszystkim nauczycielom wręczając piękne kwiaty.

Uczennice klasy VI-Katarzyna Wrona, Natalia Sitek i Zuzanna Binkowska przywitały pierwszoklasistów i dodały otuchy na dalsze lata nauki.

Po głównej uroczystości odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Przed maluchami wiele trudu w osiąganiu wiedzy. Życzymy więc wielu radości, wsoaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów.