Internetowy teatr TVP w naszej szkole

Dnia 22 października 2013r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku obejrzeli piąty spektakl teatralny pt.,,Calineczka” transmitowany na żywo z Teatru im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.

Do nowatorskiego projektu TVP o nazwie ,,Internetowy  Teatr TVP dla szkół” szkoła w Jeziorku przystąpiła w poprzednim roku szkolnym czyniąc tą placówkę liderem wśród szkół z terenu gminy Nowa Słupia.

Wydarzenie to było nagrywane przez reporterów OTV Kielce, z którego wyemitowany został reportaż w lokalnych wiadomościach.

Szkoła w Jeziorku znalazła się w gronie wyróżnionych placówek z całego kraju, a zaproszenie do dalszej współpracy skierował Członek Zarządu TVP S.A. Pan Marian Zalewski.

Realizacja projektu wzbudziła u uczniów zainteresowanie i zamiłowanie do sztuki teatralnej, czego efektem jest udział w Internetowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych. Grupa Teatralna ,,Szósty Wymiar” prowadzona w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku przez Panią Agnieszkę Bis przygotowała autorski spektakl pt.,,Balladyna” na  podstawie dramatu Juliusza Słowackiego. Uczniowie świetnie wczuli się w swoje role i profesjonalnie odzwierciedlili charaktery przypisanych im bohaterów . Dzięki wspaniałemu i ponadczasowemu dziełu młodzi aktorzy pokazali świat pełen zakłamania i obłudy . Świat, w którym nadal egzystują despotyczni władcy pozbawieni praw moralnych, pełni okrucieństwa i intrygi.