Dzień Przyjaciół Misji Oblackich na Świętym Krzyżu

Dnia 20 października 2013r. w  Niedzielę Misyjną uczestniczyliśmy we mszy świętej i modlitwie za misje i misjonarzy.  Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, kustosze świętokrzyskiego sanktuarium już od wielu lat na ten wyjątkowy dzień  zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji misji, misjonarzy, misjonarek duchownych i świeckich. Także i w tym roku na zaproszenie Oblatów odpowiedziało blisko tysiąc osób należących do Przyjaciół Misji Oblackich. Na wspólnej modlitwie tradycyjnie już obecna była  dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda z Jeziorka. Wspólnota ta w sposób szczególny współpracuje z Oblatami ze Świętego Krzyża, którzy swoją opieką duchową otaczają naszą społeczność.
    Tegoroczny dzień misyjny w naszym sanktuarium animował o. Krzysztof Koślik OMI, który obecnie przygotowuje się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie do pracy misyjnej na Madagaskarze. Ojcu Krzysztofowi towarzyszyła s. Felicyta, dominikanka, która przygotowuje się do pracy misyjnej w Kamerunie.

W przeżywanie uroczystej Eucharystii włączyli się  uczniowie naszej szkoły. Na zakończenie Mszy Świętej wszyscy zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i oddali cześć relikwiom przez ucałowanie po czym wszyscy goście udali się na uroczysty obiad.