Internetowy teatr TVP w naszej szkole

Dnia 12 września 2013r. uczniowie z klas O-IV  oraz przedszkolaki uczestniczyli w transmisji na żywo bajki muzycznej pt.: ,,Jaś i Małgosia” w reżyserii Roberto Skolimowskiego z Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.

Spektakl ten zainaugurował nowy rok szkolny i nasze uczestnictwo w projekcie ,,Internetowy Teatr TVP dla szkół”, do którego nasza placówka otrzymała zaproszenie podpisane przez Dyrektora Oddziału TVP S.A. w Kielcach p. Marka Mikosa.

,,Jaś i Małgosia” to interaktywna bajka wg Jana Brzechwy o charakterze muzyczno-teatralnym. Znana dotychczas historia rodzeństwa wprowadza dzieci w świat żywych instrumentów i różnorodnych dźwięków, poprzez przekształcenie się Jasia w trąbę a Małgosi we flet.