Piknik ,,Popłyńmy razem" w Brodach

W dniu 03.10.2023r. szkoła w Jeziorku brała udział w pikniku "Popłyńmy razem" nad zalewem w Brodach. Wydarzenie to zainaugurowało kolejną edycję programu edukacyjnego Aktywni Błękitni -szkoła przyjazna wodzie, w której nasza szkoła bierze udział.

Misją programu jest promowanie wiedzy o zrównoważonej gospodarce wodnej, szczególnie w zakresie ochrony środowiska, ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy, a także dbałości o wodę i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej.
Wysłano
Piknik dedykowany był dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych z woj. świętokrzyskiego.
W programie pikniku mogliśmy zobaczyć:
– pokazy Straży Pożarnej, WOPR, Policji;
– pokaz pierwszej pomocy;
dmuchańce;
– wata cukrowa, grill;
– pokazy baniek mydlanych;
– konkursy, animacje i liczne zabawy sportowe;
– pokaz iluzjonisty; – gra „Zlewnia Pilicy”;
– stoisko Wód Polskich i Life Pilica
Wysłano
Projekt ten jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.