Spotkanie dyrektorów szkół w ramach Klubów Dyrektorów Małych Szkół

W  ramach wspomagania dyrektorów tzw. „małych szkół” z terenu województwa świętokrzyskiego, prowadzonych przez osoby prawne, osoby fizyczne, 20 października 2022 r. odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej w Jeziorku pod patronatem Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Z ramienia Kuratorium przybyła starszy wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach – Barbara Krzemińska. W spotkaniu uczestniczyło 13 dyrektorów.

Gości powitali: starszy wizytator Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii Kuratorium Oświaty w Kielcach – Barbara Krzemińska oraz Zdzisław Dudzic – dyrektor szkoły i Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Dębna Jeziorka. Spotkanie dotyczyło organizacji pracy pedagoga oraz pedagoga specjalnego ze szczególnym uwzględnieniem współpracy z rodzicami.

Po prezentacji działalności Szkoły Podstawowej w Jeziorku, przez  panią Marlenę Polit, poruszono sprawy organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej i kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole ogólnodostępnej. Temat budził duże zainteresowanie. Padało wiele pytań, na, które odpowiadała wizytator i rozwiewała nasuwające się wątpliwości.

Pani Wizytator Barbara Krzemińska w kilku słowach odniosła się do  tematyki sprawowania nadzoru pedagogicznego przez dyrektora szkoły oraz podsumowała spotkanie.

Wszystkich uczestników pożegnał Prezes Stowarzyszenia i Dyrektor Szkoły Zdzisław Dudzic, dziękując za przybycie i przyjazną atmosferę jaką stworzyli.