Wizyta przygotowawcza

W dniach 21-24 kwietnia 2022 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Jeziorku gościła panią Julię Keune- nauczycielkę geografii i historii z Gimnazjum im. Immanuela Kanta w Hamburgu. Wizyta ta była realizacją projektu przygotowawczego w ramach Polsko- Niemieckiej Wymiany Młodzieży. Koordynatorem projektu jest nauczyciel języka niemieckiego Marek Sieniek.

Celem wizyty było wspólne opracowanie zasad dalszej współpracy, która planowana jest na rok szkolny 2022/2023. Uczniowie realizować będą projekt badawczy poświęcony pogodzie i zmianom klimatycznym.

Cała społeczność szkolna powitała zacnego gościa krótkim programem artystycznym m.in  dzieci zatańczyły taniec „belgijka”.

Owocna współpraca przeplatana była atrakcjami turystycznymi. Pani Julia podziwiała walory turystyczne Gór Świętokrzyskich, które wywarły na niej wielkie wrażenie. Wspólnie z panem dyrektorem Zdzisławem Dudzicem odwiedziliśmy również Urząd Miasta i Gminy w Nowej Słupi, gdzie zostaliśmy bardzo miło przyjęci przez pana burmistrza Andrzeja Gąsiora.

Projekt dofinansowany był kwotą 2170 zł. przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Kolejnym etapem naszej współpracy będzie wizyta  w przyszłym roku szkolnym młodzieży i nauczycieli  z Jeziorka w Hamburgu.

Marek Sieniek