Ocenianie Kształtujące, czyli w naszej szkole jest OK

Na pewno wszystkim zależy na tym, aby nauka w szkole przynosiła satysfakcję i radość. Dlatego nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku dążą do podnoszenia swoich kwalifikacji metodycznych i pedagogicznych, aby jak najbardziej twórczo współpracować z uczniami. Jednym z takich wartościowych przedsięwzięć był udział w programie CRS1 – Całościowy Rozwój Szkoły Centrum Edukacji Obywatelskiej, którego realizacja  w dniu 11 stycznia  została ukończona.

Działania w ramach projektu trwały dwa lata, podczas których odbywały się konferencje, szkolenia i warsztaty dla nauczycieli. Miały one na celu wprowadzanie do codziennych praktyk elementów “Oceniania Kształtującego – OK”. Ocenianie kształtujące jest strategią nauczania i uczenia się, które ma sprawić, aby uczniowie podczas zajęć byli jak najbardziej zaangażowani w proces edukacyjny i byli świadomi, czego i po co się uczą, a także jakie postępy czynią i jak mogą rozwijać swoje umiejętności. Podczas realizacji programu CRS1 naszym mentorem była p. Mirosława Rokicka. Dziękujemy Pani za prowadzenie szkoleń i przekazywanie wskazówek liderom poszczególnych zespołów nauczycieli, którymi były panie: Agata Jaworska, Monika Michta i Marlena Polit. Zwieńczeniem realizacji było spotkanie podsumowujące działania, na którym nauczyciele opracowali wnioski na temat zalet i wad oceniania kształtującego. Pan Dyrektor Zdzisław Dudzic w imieniu wszystkich podziękował za współpracę, a z rąk pani Mirosławy Rokickiej odebrał certyfikat jakości nauczania i uczenia się uczniów i uzyskanie Tytułu Szkoły Uczącej Się.