Zajęcia z języka polskiego w klasach IV-VIII

Zajęcia rozwijające i wyrównawcze z języka polskiego odbywają się w trzech grupach i skierowane są do uczniów kl. IV-VIII o zainteresowaniach humanistycznych. Głównym celem zajęć jest inspirowanie i pogłębianie wiedzy polonistycznej w mowie i w piśmie.

Podczas spotkań uczniowie pracują metodami aktywnymi, aby poprzez praktyczne działanie kształcić i rozwijać swoje uzdolnienia wykorzystując przy  tym nowoczesne środki medialne. Inspiracji poszukują śledząc edukacyjne oraz kulturalne strony internetowe. Wymieniają się doświadczeniami, realizują projekty i tworzą gry dydaktyczne na kanwie lektur. Zapoznają się z literackim dorobkiem polskich i zagranicznych twórców. Rozbudzając przy tym motywację czytelniczą i ćwicząc umiejętność odbioru różnych tekstów kultury.

Uczniowie na zajęciach kształtują postawy aktywnego odbiorcy dostrzegającego wartości humanistyczne, artystyczne, społeczne zawarte w utworach literackich, spektaklach teatralnych, filmach, słuchowiskach i wystawach muzealnych.

Uczniowie są również inicjatorami wielu przedsięwzięć polonistycznych np. przygotowanie do konkursów , projektów,  inscenizacji teatralnych, występów i akademii szkolnych.