Zajęcia języka angielskiego w klasach I-VIII

Realizacja zajęć z języka angielskiego odbywa się w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III i IV-VIII, w obu prowadzącym zajęcia jest Marek Telka.

Celem zajęć w grupie młodszej jest zdobycie podstawowych kompetencji językowych, przygotowanie uczniów do wykorzystania języka angielskiego w prostych sytuacjach życiowych, rozwijanie zdolności komunikacji ustnej, zdobywanie wiedzy z wykorzystaniem różnorodnych źródeł informacji. Podczas zajęć uczniowie brali aktywny udział w zdobywaniu wiedzy z języka angielskiego poprzez rozwiązywanie quizów oraz kart pracy, naukę piosenek, uczestnictwo w grach i zabawach językowych z wykorzystaniem technologii komputerowych przy zachowaniu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Uczniowie z klas IV-VIII na zajęciach rozwijających z języka angielskiego zdobywali praktyczne umiejętności komunikacji zarówno ustnej jak i pisemnej w języku obcym z wykorzystaniem stron www z zachowaniem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Uczniowie zgłębiali swoją wiedzę gramatyczną i kulturoznawczą z pomocą multibooków, platform i narzędzi edukacyjnych.