Zajęcia z języka polskiego w klasach I-II

Projekt pn. „ Rozwijamy kompetencje kluczowe w Szkole Podstawowej w Jeziorku” Małgorzata Czernikiewicz prowadzi zajęcia z języka polskiego w klasie I-II. Głównym założeniem jest aktywizowanie uczniów do nabywania uniwersalnych kompetencji; porozumiewania się w języku ojczystym, umiejętności współpracy w zespole, planowania uczenia się, rozwiązywania napotkanych problemów, wykorzystania nowoczesnych technologii, inicjatywy.

Na podstawie lektur szkolnych tworzymy lapbook. Będzie to zbiór wytworów pracy, zadań, gier, czyli całej aktywności uczniów podejmowanych podczas projektu.

W czasie zajęć uczniów poszerzają wiedzę z gramatyki, ortografii, oglądają filmy, słuchają słuchowisk oraz wspólnie dobrze się bawią podczas przedstawiania zwyczajów dotyczących tradycji wspólnotowych w swoim regionie.

W zarysie są to zajęcia rozwijające dla uczniów uzdolnionych humanistycznie i mają za zadanie spełnić oczekiwania zgłoszonej grupy.