Modlitwa w intencji rolników

W dniu 13 września 2019r. do sanktuarium na Świętym Krzyżu przybyli rolnicy, ogrodnicy, sadownicy, plantatorzy truskawek oraz pszczelarze. Modlitwie w ich intencji przewodniczył biskup senior Antoni Długosz z Częstochowy.

Msza święta celebrowana przez księdza biskupa Antoniego w świętokrzyskiej bazylice, była dziękczynieniem Panu Bogu za tegoroczne plony. Poszczególne gminy przygotowały wieniec dożynkowy. Poświęcił je i pobłogosławił na zakończenie Eucharystii ksiądz biskup.

Liturgię Mszy świętej uświetnił Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy” z gminy Bieliny. Natomiast burmistrzowie i wójtowie oraz pracownicy gmin proklamowali czytania mszalne oraz wezwania modlitwy wiernych. Na Mszy świętej obecne były także Poczty Sztandarowe, również z Publicznej Szkoły Podstawowej im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku wraz Panem Dyrektorem Zdzisławem Dudzicem.