Przedstawienie teatralne ,,Bajka o szczęściu"

W piątek 2 lutego 2018r. odwiedził naszą szkołę Teatr Kukiełkowy Tomcio z Nowego Sącza. Uczniowie wszystkich oddziałów przedszkolnych i klas I-III mieli okazję obejrzeć bardzo pouczającą „Bajkę o szczęściu”.

Tematem przedstawienia była przyjaźń i jej wartość w życiu człowieka. Główny bohater to staruszek, który miał wokół siebie kochające go zwierzęta – koguta, świnkę i myszkę. Niestety jego przywiązanie do przyjaciół okazało się niewystarczające i mało trwałe, gdy przybył do niego handlarz. Główny bohater zamienił swoje zwierzęta na mało znaczące przedmioty, które jak okazało się później nie były mu potrzebne. Po czasie staruszek zrozumiał swój błąd i wyruszył w świat, aby odzyskać to, co ma prawdziwą wartość – przyjaźń i miłość najbliższych. Bajka kończy się dobrze – starszy pan odnalazł swoich przyjaciół i wrócili z nim do domu.

To barwne i dynamiczne przedstawienie było wspaniałą lekcją o tym, że w życiu nie są ważne rzeczy materialne a najważniejszą wartością jest przyjaźń, która daje nam prawdziwe, a przede wszystkim trwałe szczęście.