Szkolny konkurs ,,Mam Talent Show"

Już za nieco ponad tydzień będziemy wspólnie w naszej szkole obchodzić jakże wyczekiwany pierwszy dzień wiosny. Będą występy klas, wybory miss i mistera wiosny, wiosenne kanapki, wspólny wiosenny spacer ale wszyscy czekamy na jeszcze jedno wydarzenie. Głównym punktem programu będzie szkolny konkurs ,,Mam Talent-SHOW", w którym nasi uczniowie zaprezentują swoje umiejętności w wielu dziedzinach. Niezdecydowanych i utalentowanych uczniów zachęcamy jeszcze do zgłaszania się udziału w tym właśnie konkursie.

Poniżej przedstawiamy regulamin konkursu.

Konkurs odbywa się w ramach realizacji  szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.

Organizatorzy: Zespół Wychowawczy wraz  z Samorządem Uczniowskim

CELE KONKURSU:

- popularyzowanie działań artystycznych

- rozwijanie kreatywności młodzieży

- promowanie młodych talentów

- rozwijanie zainteresowań uczniów

- promowanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu

- wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorakie talenty i umiejętności

- zaprezentowanie w środowisku szkolnym i lokalnym różnorodnych talentów

- integracja zespołu szkolnego

1. Uczestnicy mogą występować w następujących kategoriach:

• Śpiew
  • Taniec
  • Pokazy treści kabaretowych
  • Gra na instrumencie
  • Recytacja
  • Układanie kostki Rubika
  • Sport (gimnastyka, sztuki walki, triki piłkarskie)
  • Sztuka iluzji
  • Występ teatralny, pantomima
  • Własna (samodzielnie skomponowana/napisana) muzyka/piosenka
  • Własne pomysły na prezentację

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII, którzy chcą zaprezentować się na forum szkoły. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń lub grupa uczniów.

Konkurs składa się z jednego etapu, który odbędzie się 21 marca 2024 roku (czwartek )
w naszej szkole na sali gimnastycznej.

Uczestnik może zaprezentować JEDEN występ.

Uczestnicy mogą wziąć udział w konkursie po przekazaniu pisemnej zgody rodzica/opiekuna prawnego do pani Agaty Jaworskiej.

Uczestnicy mogą zgłaszać się do 18 marca do uczennic klasy VIII , które będą zbierać karty zgłoszeniowe dostępne w sekretariacie szkoły.

Przy zgłoszeniu należy podać, co mają przygotować organizatorzy do danego pokazu (np. stoły, krzesła, dzbanek z wodą, czajnik bezprzewodowy, materace itp.).

W dniu konkursu wybrana komisja ocenia każdy występ w skali od 1 do 5 ( gdzie 1 jest   najniższą , a 5 najwyższą oceną punktową). Po każdym występie sumuje się otrzymane punkty. Konkurs przebiega w kategoriach I-III i IV-VIII.

Konkurs wygrywa uczestnik, który zdobył najwięcej punktów w swojej kategorii

INFORMACJE OGÓLNE

•  Występ nie może zawierać treści dyskryminujących lub wulgarnych.
  •  Podczas występu uczeń nie może być ubrany prowokacyjnie.
  •  Prezentacja nie może być dłuższa niż 5 minut.
  •  Dopuszcza się prezentacje dłuższe, nieprzekraczające jednak 10 minut (w przypadku występów grup powyżej 3 osób, rezentujących treści kabaretowe lub małe formy teatralne).
  •  Uczestnicy są zobowiązani dostarczyć przed występem nośnik CD audio z nagraniem podkładu muzycznego.( wersja instrumentalna, w przypadku śpiewania piosenka).
  •  O kolejności  występów decydują organizatorzy.
  •  Szczegółowe informacje- osoby do kontaktu- pani Agata Jaworska, pan  Marek Telka.