Wycieczka do kina i na kręgle

Film ,,Akademia Pana Kleksa" oraz kręgielnia to dwa punkty programu wycieczki do Kielc, która odbyła się 07 marca 2024 r. Wzięli w niej udział uczniowie z klas IV-VIII.

Pierwszym punktem programu była wizyta w kręgielni, gdzie uczniowie mogli sprawdzać i rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, a jednocześnie świetnie się przy tym bawić. Okrzykom radości wywołanym przewróceniem wszystkich kręgli nie było końca.

Kolejnym punktem było kino Helios. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film „Akademia Pana Kleksa".

Gdy wszyscy zajęliśmy swoje miejsca w sali kinowej, zaczęła się magia. "Akademia pana Kleksa" przeniosła nas w niezwykły świat fantazji i baśniowej przygody. Film opowiadał o przygodach Ady Niezgódki i jej  kolegach z akademii. Szczególnie poruszył nas wątek  Alberta, który zgubił się w bajce o dziewczynce z zapałkami i zginął w lodowatej wodzie jeziora. W filmie nie zabrakło też scen humorystycznych.

W trakcie seansu  byliśmy pełni zachwytu. Efekty specjalne, kolorowa scenografia i urokliwa muzyka tworzyły niezapomnianą atmosferę.

Po zakończeniu projekcji wróciliśmy do autokaru pełni wrażeń i entuzjazmu. Wszyscy dzielili się swoimi przeżyciami, a rozmowy o filmie towarzyszyły nam przez całą drogę powrotną do szkoły.