„Ślubowania nadszedł czas”

Jedną z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku jest przyjęcie pierwszoklasistów w poczet uczniów. Do ślubowania, które odbyło się w dniu 23.10.2020r. uczniowie klasy I zostali przygotowani przez wychowawcę panią Katarzynę Zakrzewską.

Pierwszaki zaprezentowały czego się już nauczyły i pokazały, że zasługują na miano ucznia. Starsi uczniowie powitali najmłodszych w imieniu całej braci szkolnej. Dodali im otuchy, zachęcili do nauki, wspólnej zabawy i wytłumaczyli na czym polega pasowanie.

Nie zabrakło wierszy, piosenek o szkole, ojczyźnie i ślubowaniu. Uczniowie śpiewająco zdali egzamin na ucznia. Uczennice zaprezentowały taniec z flagą do utworu „Pisk Białego Orła”.

Z podziwem i wzruszeniem dumni rodzice obserwowali występy swoich dzieci.

Pasowania na ucznia dokonał pan Dyrektor Zdzisław Dudzic. Rodzice wręczyli swoim pociechom upominki.

Tego dnia nie zapomną najmłodsi uczniowie, którzy tak pilnie i wzorowo ślubowali wypełniać obowiązki ucznia. Rodzice obiecali, że dołożą wszelkich starań, aby ich dzieci były dumą szkoły.

Wszystkim pierwszakom życzymy bardzo dobrych wyników w nauce i wzorowego zachowania.