STOP PRZEMOCY- uczniowie klasy III uczą się szukać pomocy w trudnych sytuacjach

Klasa III pod opieką wychowawczyni M.Czernikiewicz na zajęciach z edukacji społecznej uczyła się jak stosować zasady dobrego komunikowania się z rówieśnikami, oraz co robić w sytuacji dręczenia i agresji.

Każdy powinien pamiętać ,że nie jest SAM . Trzeba szukać pomocy u dorosłych w trudnych sytuacjach. Dzieci przygotowały apel na temat bezpieczeństwa w szkole i poza nią. My, uczniowie klasy III nie zgadzamy się na to, aby w naszej szkole: - dzieci się przezywały - silniejsi bili słabszych - koledzy i koleżanki wymuszali od nas pieniądze i inne przedmioty - jedni uczniowie lekceważyli innych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły Chcemy, aby w naszej szkole : - panowała serdeczna , miła atmosfera - dzieci były wobec siebie życzliwe - koledzy pomagali sobie wzajemnie - nie było bójek ,wymuszeń i przezwisk - wszyscy przestrzegali zasad savoir- vivre'u Tekst został umieszczony na plakatach wykonanych wspólnie z rodzicami. Prace wyeksponowano na górnym holu naszej szkoły. Zawsze warto walczyć z bezradnością. Trzeba rozmawiać z dorosłymi o swoich problemach. PAMIĘTAJ NIE JESTEŚ SAM.