Teatr Młodego Pokolenia z Białegostoku w spektaklu „Balladyna”

Dnia 18 grudnia 2018 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Młodego Pokolenia z Białegostoku. Przedstawili nam adaptację słynnego dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna”, będącego w kanonie lektur obowiązkowych.

Troje aktorów świetnie sobie poradziło z odegraniem ról bohaterów utworu. Wystąpili w charakterystycznych strojach, które oddały klimat zamierzchłych czasów. Gra w ograniczonym składzie wymagała dużych umiejętności mimicznych i głosowych oraz sprawności ruchowej.
Spektakl był bardzo pouczający i skłaniał do refleksji. Zbrodnie Balladyny okazały się tylko pretekstem do tego, aby przekazać uczniom ważne prawdy moralne. Morderstwo, zdrada i niewdzięczność wobec matki musiały zostać ukarane, a żądza władzy popychała do czynienia zła, które pociągało następne zło.

Spektakl obejrzeli uczniowie klas IV - VIII, a wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku.