Zbiórka żywności

Nasze Szkolne Koło Caritas wzięło udział w ogólnopolskiej przedświątecznej zbiórce żywności pod hasłem: „TAK, POMAGAM!”, zorganizowanej przez Caritas Polska. W piątek, 8 grudnia uczennice klasy VII: Wiktoria Loranty, Julia Kita, Julia Laskowska, Zuzanna Bryła i Dominika Dyk wraz z opiekunem Koła panią katechetką Eweliną Kozłowską, zbierały produkty żywnościowe w sklepie „Biedronka” przy Al. Solidarności w Kielcach.

Dziewczynki z wielkim zaangażowaniem rozdawały ulotki, zachęcały do zakupu dodatkowych produktów i uśmiechem zapraszały do pomagania najuboższym, dla których te produkty zostaną dostarczone przed Świętami Bożego Narodzenia. Postawa uczennic, które dobrowolnie poświęciły swój czas na to, by pomagać najuboższym jest godna pochwały. Czas spędzony na zbiórce żywności okazał się owocny, ponieważ uczennice zebrały bardzo dużo produktów żywnościowych i same także dołączyły zakupione przez siebie produkty. Ludzie, którzy włączyli się do akcji Caritas byli życzliwi i chętnie pomagali. To była wspaniała lekcja pomagania innym.

Jak podało Caritas Diecezji Kieleckiej w akcję w naszym województwie włączyło się około 1200 wolontariuszy, a w całej Polsce  - 20 000. Akcja odbyła się już po raz 13. Organizatorzy szacują, że artykuły zebrane w ramach zbiórki trafią do ponad 70 000 potrzebujących osób. Uczennicom klasy VII serdecznie dziękujemy!