Szkolenie na instruktora turystyki kwalifikowanej – specjalizacja turystyka rowerowa.

W dniu 18 listopada 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku odbyło się  szkolenie na instruktora turystyki kwalifikowanej – specjalizacja turystyka rowerowa.

W kursie przygotowanym przez Centrum Szkoleniowe Horyzont udział wzięło dziesięcioro nauczycieli z okolicznych szkół: Nowej Słupi, Rudek, Starej Słupi oraz ze szkoły w Wymysłowie. Uczestnikami zajęć byli również nauczyciele z Jeziorka.

Program kursu obejmował następujące zagadnienia:

1. Turystyka rowerowa jako forma turystyki kwalifikowanej.
2. Prawne aspekty organizacji imprez turystyki kwalifikowanej.
3. Organizacja imprez turystyki rowerowej.
4. Bezpieczeństwo w turystyce rowerowej (awarie sprzętowe, podstawy pierwszej pomocy przy zdarzeniach na wyjazdach rowerowych).
5. Znakowane szlaki rowerowe.
6. Metodyka prowadzenia wycieczek rowerowych.
7. Krajoznawstwo w turystyce rowerowej.
8. Rekreacja i animacja czasu wolnego.
9. Ćwiczenia terenowe: prowadzenie turystycznej grupy rowerowej w warunkach miejskich i na szlaku, dobór komentarza krajoznawczego, podstawy pilotażu i przewodnictwa turystycznego, praca z mapą, orientacja w terenie.