Finałowy turniej Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej

W Kieleckim Centrum Bilardowym odbył się finał dziesiątej jubileuszowej edycji Świętokrzyskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej.

W części oficjalnej dyrektor turnieju Marek Karlikowski przedstawił historię rozgrywek, a następnie oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Jacek Kowalczyk. W ceremonii uczestniczyli również: Dyrektor Wydziału Organizacji i Rozwoju Edukacji Tomasz Pleban, Dyrektor Światowej Konfederacji Sportu Bilardowego Marcin Krzemiński oraz Sekretarz PZBil Izabela Gajek.  W turnieju finałowym rozgrywanym tradycyjnie w odmianę 8 bil w grupie pupili uczestniczyło dwóch zawodników Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku, którzy zakwalifikowali się do ścisłego finału tych rozgrywek. Jakub Sochacki i Adam Kurpiński zajęli odpowiednio dziewiąte i trzynaste miejsce.