Integracyjny turniej gier i zabaw

W dniu 11.05.2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda został rozegrany Integracyjny Turniej Gier i Zabaw ,,Dorastamy bez nałogów” o Puchar Wójta Gminy Nowa Słupia Andrzeja Gąsiora.

Organizatorem Turnieju był Wójt Gminy Nowa Słupia oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku.

Celem turnieju było:

- propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia poprzez zachęcanie i udział dzieci w zajęciach sportowo-rekreacyjnych;

- rozwijanie sprawności ruchowej poprzez gry i zabawy;

- tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dzieci;

- wyłonienie i wyróżnienie najbardziej sprawnej szkoły;

- integracja środowiska dziecięcego poprzez wspólną zabawę, rywalizację sportową;

- integracja uczniów szkół podstawowych gminy Nowa Słupia.

Udział w turnieju wzięło siedem szkół: SP Mirocice, SP Jeleniów, SP Nowa Słupia, SP Stara Słupia, SP Rudki, SP Paprocice i SP Jeziorko. Drużyny składały się sześciorga uczniów z klas I-III (3 dziewczynki i 3 chłopców) i opiekuna.

Uczestników rozgrywek powitał dyrektor szkoły w Jeziorku Pan Zdzisław Dudzic, a uroczystego otwarcia dokonał Pan Wójt Andrzej Gąsior.

Na uczestników rywalizacji czekało przygotowanych osiem wymagających konkurencji o różnym stopniu trudności. Za każdą z nich można było uzyskać od 5 do 10 punktów. Uczniowie musieli pokonać wszechstronny tor przeszkód, a w pozostałych konkurencjach wykazać się precyzją, zwinnością, szybkością oraz wytrzymałością.

Każdy z zawodników miał okazję zaprezentować swoje umiejętności i zmierzyć się z kolegami z innych szkół. Od początku rywalizacja była bardzo zacięta, wszystkie zespoły walczyły dzielnie do ostatniej konkurencji. W trakcie sportowych potyczek emocje były niesamowite, panowała znakomita atmosfera. Na twarzach uczestników zawodów widać było ogromne zaangażowanie i skupienie

Podsumowanie rozgrywek sportowych odbyło się na sali gimnastycznej w obecności Wójta Gminy Nowa Słupia Pana Andrzeja Gąsiora i Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku Pana Zdzisława Dudzica. Pan Wójt wręczył ufundowane przez siebie puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk obu panów piękne medale.

Nasza szkoła zajęła VII miejsce w turnieju. Tak naprawdę to nie wynik był najważniejszy, tylko dobra zabawa, a w takiej sytuacji przegranych nie było. Integracyjny Turniej Gier i Zabaw był jednocześnie realizacją zadania w ramach Lokalnej Akcji Sportowej (LAS) zaplanowanego na II semestr.