II Festiwal biegowy w Krajnie

11 czerwca 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w II Festiwalu Biegowym w Krajnie. Reprezentacja naszej szkoły składała się uczennic i uczniów z klas I-IV, którym również towarzyszyli rodzice.

Zawodnicy musieli pokonać niewielką, aczkolwiek bardzo wymagającą, górzystą trasę, startując na dystansach 400 lub 500m. Najlepsi w swoich kategoriach wiekowych otrzymali puchary i dyplomy, a każde dziecko zostało udekorowane specjalnym medalem. Sukcesem okazał się występ dziewcząt na dystansie 400 m i chłopców na 500m, w których Malwina Kurpińska i Damian Łabęcki okazali się najlepsi. Doskonałe IV miejsce zajął Jakub Sochacki, piąte Gabrysia Staszkowska, a szóste Dominika Dyk i Adam Kurpiński. Pozostali nasi zawodnicy zajmowali również dobre lokaty.

Dodatkową atrakcją tego dnia była próba ustanowienia Rekordu Guinnessa w liczbie osób przebranych w kompletny strój czarownicy. Do jego pobicia potrzebne było 1600 osób ubranych w jednolity czarny strój, specjalny kapelusz, a także wyposażonych w miotłę. Do rekordu uczestnikom niestety nie udało się zbliżyć. Trzeba jednak przyznać, że grupa ponad ośmiuset wiedźm pod Łysicą, w której też mieliśmy swój udział robiła niesamowite wrażenie. Może uda się za rok.