Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku

26-006, Nowa Słupia

Jeziorko 123a

Tel: 41 317-79-80

spjeziorko@o2.pl

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1478527
  • Do końca roku: 255 dni
  • Do wakacji: 62 dni
1

Kartka z kalendarza

Opis projektu

 

     Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Jeziorku jest zapleczem multimedialnym,
z którego korzystają dzieci, nauczyciele, rodzice. W bibliotece funkcjonuje Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z 4 stanowiskami komputerowymi, skanerem i drukarką, ułatwiające dostęp do informacji i nowoczesnych technologii. Dzięki temu możemy umożliwić uczniom, nauczycielom i środowisku lokalnemu dostęp do Internetu poza systemem lekcyjnym. Stworzyć szansę na promocję biblioteki i szkoły w środowisku szkolnym.

     Wychodząc naprzeciw współczesnym oczekiwaniom, dbając o ciągłe poszerzanie oferty edukacyjnej szkoły, czytelnicy korzystają z różnorodnych programów multimedialnych zakupionych ze środków własnych (,,Bezpieczeństwo w sieci”, ,,Agresja, przemoc”, ,,Konflikty zbrojne od starożytności do współczesności”, ,,Historia powszechna” itp.).

Dzięki planowanym zakupom poprawia się struktura naszych zbiorów. Uzupełniany jest księgozbiór podręczny, uaktualniany zbiór lektur.

     Biblioteka może stać się miejscem wyjątkowym przez poszerzenie swojej oferty. W miarę możliwości finansowych należy zakupić nowości z literatury młodzieżowej, literaturę piękną
i lektury.

     Wypożyczono w tym roku szkolnym 331 książek. Struktura wypożyczenia przedstawia się następująco:

- lektury,

- literatura piękna,

- literatura popularno- naukowa.

     W minionym semestrze biblioteka wzbogaciła się o 313 innych książek i 13 zbiorów specjalnych. Wszystkie nabyte książki zostały opracowane technicznie i wpisane do ksiąg inwentarzowych naszej biblioteki. Książki pochodzą z zakupu i z darów. Darczyńcami byli: nauczyciele i sponsorzy.

Biblioteka ściśle współpracuje ze wszystkimi organizacjami działającymi na terenie szkoły. Prowadzono kronikę szkolną. Stan na koniec roku szkolnego- 5090 woluminów w tym 117 zbiorów specjalnych o wartości 41 160,49.

     Zakupiono do biblioteki także:

- multimedialny szkolny słownik języka polskiego,

- multimedialny słownik szkolny frazeologiczny,

- multimedialny szkolny słownik wyrazów obcych,

- multimedialny szkolny słownik ortograficzny,

- Bezpieczeństwo w sieci,

- Matematyka klasa 4- 6 zestaw programów komputerowych,

- Język polski. Literatura i sztuka. Encyklopedia,

- Encyklopedia nowej generacji, PWN,

- program ,,Agresja, przemoc”,

- Konflikty zbrojne od starożytności do współczesności. Historia powszechna.

   

   Szkoła posiada dostęp do Internetu:

- neostrada,

- drogą radiowego dostępu o szybkości 8,5 GB.

 

 

Pracować nad nowymi formami propagowania czytelnictwa, aby bardziej zachęcić uczniów do spotkania z czytaniem. Rozszerzyć akcję „Cała Polska czyta dzieciom”- uczniowie klasy VI czytają pierwszakom.

W dalszym ciągu uświadamiać uczniom, że komputery w bibliotece mają służyć celom edukacyjnym.                

 

W bibliotece mieści się ,,Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej” z 4 stanowiskami komputerowymi, skanerem, drukarką oraz  oprogramowaniem. Podniesienie jakości i dostępności kształcenia poprzez promocję wykorzystania nowoczesnych technologii w szkole. Dzięki temu uczniowie i nauczyciele mają ułatwiony dostęp do indywidualnego  zdobywania i przetwarzania informacji dostępnej poprzez sieć Internet oraz informacji multimedialnej. Zwiększenie potencjału edukacyjnego biblioteki szkolnej. Możemy umożliwić uczniom, nauczycielom i środowisku lokalnemu dostęp do Internetu poza systemem lekcyjnym. Stworzyć szansę na promocję biblioteki i szkoły w środowisku szkolnym.

 

 

W minionym semestrze biblioteka wzbogaciła się o 313 innych książek i 13 zbiorów specjalnych.

Wszystkie nabyte książki zostały opracowane technicznie i wpisane do ksiąg inwentarzowych naszej biblioteki. Książki pochodzą z zakupu i z darów. Darczyńcami byli: nauczyciele i sponsorzy.

Biblioteka ściśle współpracuje ze wszystkimi organizacjami działającymi na terenie szkoły. Prowadzono kronikę szkolną. Stan na koniec roku szkolnego- 5090 woluminów w tym 117 zbiorów specjalnych o wartości 41 160,49 

 

Pracować nad nowymi formami propagowania czytelnictwa, aby bardziej zachęcić uczniów do spotkania z czytaniem. Rozszerzyć akcję „Cała Polska czyta dzieciom”- uczniowie klasy VI czytają pierwszakom.

W dalszym ciągu uświadamiać uczniom, że komputery w bibliotece mają służyć celom edukacyjnym.                

  

  Dzięki dotacji w bibliotece zostało utworzone Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Biblioteka stała się zapleczem multimedialnym, z którego korzystają dzieci, nauczyciele, rodzice. Mają oni ułatwiony dostęp do informacji i nowoczesnych technologii, poprzez uzyskane połączenie z siecią Internet, wykorzystanie skanera, drukarki, pakietu Microsoft Office oraz programów edukacyjnych takich jak: słowniki, encyklopedie multimedialne. Zwiększyła się efektywność nauczania. Uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności posługiwania się aplikacjami poznanymi na zajęciach lekcyjnych.