Pasowanie na przedszkolaka

Dnia 6 listopada 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka.

Dzieci wystąpiły z programem słowno – muzycznym, podczas którego obiecały chętnie się uczyć, grzecznie się bawić i nikomu kłopotów nie sprawiać. Na koniec występu poprosiły pana Dyrektora o pasowanie na przedszkolaka.

Dyrektor Niepublicznego Przedszkola w Jeziorku pan Zdzisław Dudzic symbolicznym ołówkiem pasował każde dziecko na dzielnego przedszkolaka, natomiast pamiątkowe dyplomy wręczył Wójt Gminy Nowa Słupia pan Andrzej Gąsior.

Na uroczystości byli obecni zaproszeni goście: Wójt Gminy Nowa Słupia pan Andrzej Gąsior,  członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka pani Justyna Bryła i pani Anna Rola, radny wsi Jeziorko pan Józef Świetlik, sołtys wsi Dębno pan Stanisław Cisłowski oraz rodzice przedszkolaków, a także uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej.

Przedszkolaki w tym ważnym dla nich dniu dostały mnóstwo prezentów od zaproszonych gości i od rodziców, natomiast od pana Dyrektora dostały małe latarki symbolizujące światło dalszej edukacji.

Po części artystycznej Pan Dyrektor zaprosił gości, rodziców i dzieci na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców.