Projekt ,,Mała szkoła - duże możliwości"

Sprawozdanie z realizacji projektu ,,Mała szkoła – duże możliwości”

20 października 2014r. rozpoczęły się zajęcia języka angielskiego realizowane w ramach projektu ,,Mała szkoła – duże możliwości”.

Celem głównym prowadzonych zajęć jest rozwijanie umiejętności językowych uczniów szkoły podstawowej poprzez wykorzystanie technologii informacyjnych oraz ukazanie sposobu na mądre i twórcze wykorzystanie czasu wolnego.

Do prowadzenia zajęć utworzony został program zawierający treści, które pozwalają na utrwalenie i pogłębienie wiedzy zdobytej w szkole. Wdraża uczniów do samodzielnego i logicznego myślenia. Uczestnicy rozwijają zdolności językowe, wzbogacają słownictwo, a także kształtują umiejętność swobodnych wypowiedzi. Wszystkie te założenia są realizowane poprzez wykorzystanie technologii informacyjnych jak tablica interaktywna i komputery z dostępem do internetu.

Zajęcia są oparte na zajęciach warsztatowych i edukacji pozaformalnej gdzie poprzez ćwiczenia komunikacyjne, a także gry i zabawy, uczniowie nabywają umiejętności posługiwania się językiem w prostych sytuacjach dnia codziennego. Dodatkowo uczniowie przygotowywują się do przedstawienia teatralnego w języku angielskim, które będzie prezentowane na forum szkoły na zakończenie trwania projektu.

W zajęciach uczestniczą uczniowie klas I-VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku w formie dwunastu 45 minutowych zajęć raz w tygodniu dla każdej klasy.