Realizacja projektu ,,Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności"

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku przystąpiła do udziału w pilotażowym projekcie Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach pt. "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności".

Celem projektu jest:

• Wzrost umiejętności uczniów w zakresie praktycznego posługiwania się językiem obcym.
  • Podniesienie kompetencji metodycznych nauczycieli w zakresie nauczanie dwujęzycznego.

Termin realizacji projektu:

• grudzień 2014 - czerwiec 2015

W naszej szkole projekt realizowany jest po nazwą ,,Angielski na co dzień" przez troje nauczycieli: panią Joannę Rogulę-Dziekan i Martę Styczeń oraz pana Marka Telkę, natomiast grupę docelową uczniów realizującą zadanie tworzą uczniowie klasy I.

Projekt "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności" zakłada warsztaty dla pedagogów, dodatkowe zajęcia w szkołach prowadzone w dwóch językach i przygotowanie międzynarodowego programu związanego z dwujęzyczną edukacją.

"Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności" będą składać się głównie ze szkoleń metodycznych oraz warsztatów i konferencji dla nauczycieli rożnych przedmiotów. Ich uczestnicy mają z nich wynieść wiedzę i umiejętności niezbędne do nauczania treści przedmiotowych w obcych językach.
Zadaniem szkoły biorącej udział w projekcie jest przygotowanie inicjatywy dwujęzycznej w szkole. W trakcie realizacji inicjatywy ważne jest to, aby przyswajanie języka obcego odbywało się w naturalnym kontekście. Treści realizowane w ramach zajęć dotyczących przygotowania inicjatywy nie wynikają z opracowanych przez specjalistów programów nauczania języka obcego, lecz z aktualnego zapotrzebowania na konkretne słownictwo i konstrukcje językowe.

Link do strony informacyjnej o projekcie: kliknij