Publiczna Szkoła Podstawowa im. św. Eugeniusza de Mazenoda w Jeziorku

26-006, Nowa Słupia

Jeziorko 123a

Tel: 41 317-79-80

spjeziorko@o2.pl

 

 

 

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1448237
  • Do końca roku: 278 dni
  • Do wakacji: 85 dni
1

Kartka z kalendarza

Spotkanie otwierające programu ,,Szkoła z Klasą 2.0"

Spotkanie otwierające ,,Szkoła z Klasą 2.0"odbyło się w dniu 23 października 2014 roku. Uczestniczyli w nim: dyrektor szkoły-pan Zdzisław Dudzic, koordynator programu-pan Marek Telka, oraz członkowie Zespołu 2.0 - nauczyciele: pani Barbara Sikora, pani Agnieszka Bis i pani Marta Styczeń. Na spotkaniu trwającym około godziny przedstawiono ogólne założenia programu, a także zaplanowano najbliższe działania i omówiono aktualną sytuację szkoły.

W szkole jest jeden nauczyciel informatyki, natomiast wszyscy nauczyciele posiadają Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych ECDL Start i e-Nauczyciel. Ponadto wszyscy również ukończyli kurs Profesjon@lny Trener.

Dysponujemy pracownią komputerową, wyposażoną w 10 komputerów uczniowskich i tablicę interaktywną oraz pracownią mobilną z 14 laptopami dla uczniów i tablicą interaktywną. Szkoła posiada również bibliotekę z internetowym centrum multimedialnym składającym się z 4 stanowisk komputerowych, skanera i drukarki. Ponadto w czterech salach lekcyjnych zamontowane są tablice interaktywne, a w pozostałych dwóch projektory multimedialne. W całym budynku szkoły jest dostęp do bezprzewodowego internetu.                                                                                                                                              

Wszyscy nauczyciele korzystają z przydzielonych do pracy szkolnych laptopów. 

Podczas spotkania zebrani zwrócili uwagę na następujące sprawy:

- chcemy ciągle wzbogacać wyposażenie szkoły w laptopy i tablice interaktywne aby były dostępne w każdej klasie dla każdego nauczyciela;                           

- będziemy dążyć do tego aby szkolne pracownie komputerowe wykorzystywane były nie tylko na zajęciach komputerowych ale tez na innych przedmiotach;         

- zachęcimy uczniów aby w swoich pracach, projektach, itp. korzystali z TIK;                                                                                                              

- nie każde dziecko ma dostęp do komputera i internetu poza szkołą, więc zadbamy o to by sprzęt dostępny w szkole mógł być wykorzystywany po szkole, a także w czasie zajęć pozalekcyjnych.

Jesteśmy szkołą nową w programie, dlatego też naszym celem głównym jest rzetelne zrealizowanie przewidzianych w harmonogramie zadań. Stworzenie dobrego kodeksu i zrealizowanie jego założeń będzie naszym priorytetem w pierwszym semestrze, natomiast na koniec roku szkolnego zaprezentujemy efekty naszej pracy podczas festiwalu.

Będziemy się starać inspirować naszych uczniów do podejmowania własnych inicjatyw i samodzielnego uczenia się i odkrywania oraz dzielenia się wiedza z innymi. Chcemy aby uczniowie mogli swobodnie korzystać z technologii informacyjnych dostępnych w szkole, szczególnie po lekcjach.

Działania związane z czytaniem i odkrywaniem zostaną zaplanowane i zaprezentowane  w późniejszym terminie.

Weryfikacją naszych działań w programie będzie ciekawa prezentacja efektów pracy zgodnie z zadaniami szkoły przedstawiona podczas debaty szkolnej i szkolnego festiwalu.

Ponadto nauczyciele biorący udział w programie będą na bieżąco monitorować realizacje zamierzonych celów.

Finalnie przeprowadzona zostanie ankieta ewaluacyjna wśród nauczycieli i uczniów.