30 września 2014 r. w Jeziorku, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Eugeniusza de Mazenoda, odbyła się Konferencja Inaugurująca projekt „Świętokrzyska Sieć Organizacji Pozarządowych prowadzących Placówki Oświatowe”.

Na spotkanie to zaproszeni zostali przedstawiciele organizacji pozarządowych z terenu województwa świętokrzyskiego, które swoją działalność koncentrują na prowadzeniu placówek oświatowych. Była to świetna okazja do zaprezentowania im istoty i celów projektu oraz oferowanych form wsparcia.
Konferencje rozpoczął pan Zdzisław Dudzic – dyrektor szkoły w Jeziorku, ale także prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka, będącego współrealizatorem projektu. Po przywitaniu przybyłych gości i oficjalnym rozpoczęciu konferencji przekazał głos prezesowi Stowarzyszenia Integracja i Rozwój panu Sebastianowi Gralcowi, który przybliżył uczestnikom genezę powstania projektu „Świętokrzyska Sieć Organizacji Pozarządowych prowadzących Placówki Oświatowe”.
Kolejnym punktem konferencji była prezentacja partnerów projektu. Anna Gałczyńska (SIR), Elżbieta Tołwińska – Królikowska wraz z Aliną Kozińską-Bałdygą (Federacja Inicjatyw Oświatowych) oraz Zdzisław Dudzic (Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębna i Jeziorka) zaprezentowali organizacje, które reprezentują, przedstawili zakres działalności jak również omówili role jakie pełnią przy realizacji projektu ŚSOPPPO.
Jednym z najważniejszych elementów konferencji było wystąpienie pani Beaty Woźniak-Faliszewskiej – doskonałego coacha i trenera. Pani Beata w wykładzie pn.: „Efektywność współpracy, czyli jak 1+1 to więcej niż 2” ukazała uczestnikom konferencji korzyści płynące ze współpracy oraz łączenia sił dla uzyskania wyższej efektywności realizowanych przedsięwzięć.
Na koniec spotkania kilka słów do uczestników wygłosiła pani Urszula Wojsław-Kozłowska – przedstawicielka Świętokrzyskiego Kuratorium Oświatowego, Zastępca Dyrektora Wydziału Nadzoru Pedagogicznego ds. ewaluacji i kontroli. Wyraziła swoje zadowolenie z podejmowanej inicjatywy, chęć wsparcia ze strony Kuratorium oraz zachęciła wszystkich uczestników do współpracy w ramach projektu.