Realizacja projektu IPNI

PROJEKTY UNIJNE

PROJEKT IPNI 2013-2014

I PROJEKT „NASZ SZKOLNY OGRÓDEK METEOROLOGICZNY”

REALIZOWANY METODĄ PROJEKTU

Badania meteorologiczne urozmaicały zajęcia, przez co uczniowie chętnie się w nie angażowali. Własnoręcznie wykonali przyrządy do mierzenia elementów pogody, zaprojektowali kartę do obserwacji pogody, prowadzili badania elementów pogody: temperatury powietrza, ciśnienia atmosferycznego, wiatru, opadów, wilgotności powietrza.

Dodatkowym urozmaiceniem zajęć był pomiar za pomocą Interfejsu Cobra 4, który to szkoła otrzymała w ramach projektu.

Na zajęciach komputerowych uczniowie wyszukiwali informacje o anomaliach pogodowych – wykonali prezentację multimedialną.

II PROJEKT „WODA JAKO ŚRODOWISKO ŻYCIA”

REALIZOWANY METODĄ PROJEKTU

Po wprowadzeniu do tematu i podziale na grupy, uczniowie dostali zadania do wykonania: projektowali modele ryb i roślin akwariowych, wykonując papierowe akwarium. Używając różnych przyrządów mierniczych, dokonywali pomiarów długości. Obserwowali                i opisywali rysunek spod mikroskopu podczas obserwacji kropli wody.