MAMY TYTUŁ SZKOŁY CZYSTYCH RĄK!!!

Nasza szkoła wzięła udział w IV edycji programu Akademia Czystych Rąk Carex.

Realizowana jest pod patronatem Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka". Materiały edukacyjne uzyskały pozytywną opinię profesora Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego dr hab. Małgorzaty Żytko, a także pediatry – dr Pawła Grzesiowskiego.

Koordynatorem programu, który promuje właściwą higienę rąk jest Pani Marta Styczeń. Po zgłoszeniu placówka otrzymał bezpłatnie zestawy mydeł antybakteryjnych Carex na użytek szkolny oraz materiały edukacyjne dostosowane poziomem trudności dla uczniów klas 1-3 oraz 4-6.

Następnie Panie: A. Jaworska, M. Styczeń, J. Rogula-Dziekan oraz E. Binkowska przeprowadziły zajęcia w klasach I-VI, które uczyły prawidłowego mycia rąk oraz wskazywały, że dbałość o higienę to nie tylko troska o zdrowie ale również przyjemność. Uczniowie za pomocą quizów, rebusów, filmów edukacyjnych oraz ćwiczeń praktycznych zdobyli wiedzę, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, gdzie każdego dnia mają styczność z bakteriami. W trakcie realizacji programu uczniowie zapoznali się ze znaczeniem higieny rąk i jej wpływu na zdrowie. Najważniejsza jest profilaktyka, a odpowiednia edukacja to klucz do jej propagowania

Wychodząc z założenia, że wzorowy uczeń to zdrowy uczeń, Akademia zaprosiła uczniów szkół podstawowych z całej Polski do udziału w konkursie „Gdzie były i co robiły Twoje ręce?”. W dowolnej technice artystycznej, dzieci odpowiadały na zawarte w tytule pytanie. Temat i forma konkursu zainspirowała uczniów do zastanowienia nad tym, jak właściwa higiena rąk wpływa na ich zdrowie. Prace konkursowe zostały przygotowane przez klasy: II, III, V i VI.  Mamy nadzieję, że odniesiemy sukces! Tymczasem nasza szkoła już została wyróżniona tytułem Szkoły Czystych Rąk.