Projekt ,,Internetowy Teatr dla Szkół"

Projekt ,,Internetowy Teatr TVP dla szkół”

Nasza szkoła od 13 czerwca 2013 roku realizuje nowatorski projekt Telewizji Polskiej „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego Internetu.

Od początku działania Internetowego Teatru TVP dla szkół nasi uczniowie obejrzeli 7 spektakli na żywo transmitowanych ze scen teatrów całej Polski:

1. „Co w trawie piszczy” w reż. Radosława Kasiukiewicza z Wrocławskiego Teatru Lalek
  2. ,,Jaś i Małgosia” w reż. Roberto Skolmowskiego z Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku
  3. ,,Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” z Artenes Wrocławskiego Teatru Edukacji
  4. „Mikrokosmos” w reż. Konrada Dworakowskiego z Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu,
  5. „Calineczka” w reż. Andrzeja Ozgi z Teatru im. Jerzego Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim,
  6. „Antygona” z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach,
  7. „Tymoteusz wśród ptaków” z Teatru im. Jana Christiana Andersena w Lublinie.

Dzięki realizacji projektu uczniowie mają okazję nie tylko współuczestniczyć w spektaklu, ale także poczuć atmosferę widowni teatralnej.

Poza cyklem transmisji spektakli dodatkową formą był konkurs w ramach Internetowego Przeglądu Szkolnych Zespołów Teatralnych pod hasłem „Wszystkie Szkoły na Scenę!”.

W Pierwszym Internetowym Przeglądzie Szkolnych Zespołów Teatralnych wśród 177 szkół z całej Polski znalazła się również Grupa Teatralna ,,Szósty Wymiar” prowadzona w Publicznej Szkole Podstawowej w Jeziorku przez Panią Agnieszkę Bis. Uczniowie przygotowali autorski spektakl pt. ,,Balladyna” na  podstawie dramatu Juliusza Słowackiego.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Anna Komorowska.